Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. ×
13 maj 2020 14:00

Co to jest hosting reseller?

Usługa hostingu może służyć różnym celom, jednym z nich jest zarządzanie witrynami swoich klientów i odsprzedaż przestrzeni hostingu. Wówczas hosting reseller to nic innego jak wykorzystanie przestrzeni serwera uzyskanej od operatora – hostingodawcy do zarządzania stronami klientów. W tym przypadku odbiorca ostateczny, właściciel witryny dzierżawi serwer nie od hostingodawcy a od hostingobiorcy, który odpowiada za jego witrynę, jej aktualizację, optymalizację, stworzenie, utrzymanie w sieci czy pozycjonowanie.

 

Hosting reseller – ciekawe rozwiązanie

 

Zaletą hostingu reseller jest brak konieczności zawierania umów z hostingodawcą. Jeżeli strona internetowa nie wymaga zbyt wielkiej przestrzeni na serwerze, może korzystać z przestrzeni współdzielonej a zarządzanej przez firmę tworzącą lub pozycjonująca strony www w Internecie.

System reseller ma też zalety od strony firmy oferującej usługi utrzymania stron www na serwerze. To jedno ze źródeł dochodu poprzez webhosting. Nawet jeśli jako webmaster nie pobierasz opłat za udostępnienie serwera klientowi, to możesz tym zabiegiem wyprzedzić konkurencję, promując swoja ofertę tworzenia witryn www jako kompleksową usługę obejmująca webhosting.

 

Odpowiedzialność za webhosting

Hosting reseller to sposób na dodatkowy dochód ale również szereg obowiązków. Trzeba zdawać sobie sprawę, że odsprzedając przestrzeń na serwerze przejmujemy obowiązki hostingodawcy, także te związane z pomocą techniczną dla klientów. Przyda się zatem nie tylko wsparcie ze strony operatora hostingu ale rozległa wiedza na temat zabezpieczeń przed atakami hakerskimi, czy z zakresu rozwiązywania problemów. Oferta odsprzedaży usługi hostingu musi być zgodna z rzeczywistością co do jakości, wielkości, sposobu obsługi itd.

 

Zarządzanie hostingu typu reseller

Hosting reseller to coś więcej niż podzielenie przestrzeni serwera na wydzielone konta. Zarządzając kontami klientów musimy być świadomi organizacji tego systemu poprzez zapewnienie bezpieczeństwa danych, funkcjonalność kont, backup itp.

 

By wszystko poszło zgodnie z założeniami trzeba posiąść odpowiednią wiedzę, ale także zadbać o własny marketing, zaufanie a przede wszystkim korzystne warunki hostingu u operatora. Skalkulować należy możliwości operatora, koszty oraz ewentualne dochody. Jakość oferty operatora hostingu przekłada się na popularność usługi reseller.