Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. ×
8 lipiec 2022 10:58

Jak dobrze wybrać hosting pod WooCommerce?

Sklep internetowy to dla wielu młodych przedsiębiorców atrakcyjna droga do budowy pierwszego biznesu w sieci. Popularnym wyborem jest połączenie CMS WordPress z dostępnymi wtyczkami dla e-commerce. Decydując się na uruchomienie sklepu w tym modelu, warto wiedzieć, Jak dobrze wybrać hosting pod WooCommerce. Właśnie o tym opowiadamy w niniejszym artykule.

Osoby planujące uruchomienie własnego biznesu e-commerce mają do wyboru szereg platform. Wśród nich prym wiodą silniki Presta, Magento i WooCommerce. Jednym z fundamentów sukcesu w sprzedaży internetowej jest stabilna, wydajna, a przede wszystkim bezawaryjna strona sklepu. Na te aspekty zdecydowanie wpływa wybór dobrej firmy hostingowej!


Co to jest WooCommerce?


Zanim omówimy szerzej wymagania w zakresie hostingu stawiane przez tytułową platformę dla e-commerce, odpowiemy na pytanie, co to jest WooCommerce. Wspomniane rozwiązanie to wtyczka dedykowana dla WordPressa, dystrybuowana na otwartej licencji open source. Umożliwia tworzenie sklepów internetowych oraz platform do sprzedaży produktów i usług, dzięki obsłudze bramek płatniczych, wyszukiwarek produktów czy integracji z programami księgowymi.


Jakie aspekty wpływają na wydajność sklepu na WooCommerce?

Wiesz już, co to jest WooCommerce. Przejdźmy zatem do odpowiedzi na kolejne ważne pytanie – jakie aspekty wpływają na wydajność sklepu na WooCommerce? Jakie wymagania techniczne ma wspomniana platforma?


·    Obsługa PHP w wersji minimum 7.4 lub wyższej.
·    Wsparcie dla Apache i Nginx.
·    Baza danych MySQL 5.7 albo MariaDB 10.2 lub w wersji wyższej.
·    Wsparcie dla HTTPS, czyli obecność certyfikatu SSL.
·    Minimum 256 MB dostępnej pamięci RAM.


Warto pamiętać, iż powyższe wymagania to minimalne parametry, jakie powinien spełniać hosting pod WooCommerce. Wraz z rozbudową sklepu i rosnącą liczbą produktów, wzrasta również zapotrzebowanie na pamięć RAM.

jak dobrze wybrać hosting pod WooCommerce


Na co zwrócić uwagę, wybierając hosting pod WooCommerce?

Podstawowe wymagania techniczne WooCommerce to niejedyne aspekty, które determinują prawidłową pracę sklepu internetowego. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając hosting pod WooCommerce?


Wydajność i skalowalność serwera dla WooCommerce

Wyobraź sobie sytuację, gdzie zaplanowana akcja promocyjna przynosi efekty. Ludzie chętnie klikają reklamę i przechodzą na stronę sklepu, która… Jest niedostępna, bo Twój hosting ma ograniczone zasoby. Wydajność i skalowalność serwera dla WooCommerce to klucz do skutecznej sprzedaży w okresach zwiększonego zainteresowania – podczas akcji Black Friday czy Cyber Monday, a także w trakcie przedświątecznych szczytów sprzedażowych.


Automatyczne kopie zapasowe (backup hostingu)

Dobry hosting pod WooCommerce musi zapewniać właścicielowi sklepu internetowego automatyczne kopie zapasowe. Backup hostingu powinien być oczywiście realizowany dwutorowo, zarówno z poziomu serwera hostingowego, jak i poprzez alternatywne oprogramowanie wykorzystywane przez administratora Twojego e-sklepu. W ten sposób, w sytuacji nieoczekiwanej awarii, szybko przywrócisz swój biznes do działania i unikniesz strat finansowych.


Doświadczony i dostępny całą dobę support

Sytuacje awaryjne zdarzają się nawet w przypadku najlepiej dopracowanych technicznie sklepów internetowych. W przypadku awarii czy niedostępności usługi krytyczny jest doświadczony i dostępny całą dobę support. Profesjonalna obsługa klienta zapewni Ci pomoc w przypadku awarii i odpowie na wszelkie pytania związane z administracją serwerem hostingowym oraz skrzynkami e-mail hostowanymi na Twoim serwerze.


Niezawodny hosting pod WooCommerce

Dowiedziałeś się, jakie wymagania powinien spełniać hosting pod WooCommerce oraz na jakie aspekty zwrócić uwagę, wybierając usługę hostingową dla sklepu internetowego, budowanego w oparciu o WordPressa i wspomnianą wtyczkę. Nasi specjaliści pomogą Ci w doborze pakietu dopasowanego do Twoich potrzeb.